Souhrn aktualit za rok 2002

24. prosince
Radostné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku
Vám přejí členové
SDH Praha – Kolovraty

15. prosince
Článek „Byli jsme u toho“. Odvážný čin člena HZS Praha při srpnových povodních.

18. listopadu
Článek „Dobrá rada: Na vodu se musí pomalu a s rozmyslem“.

2. listopadu
Při konání „velitelských dnů“ obdrželi zástupci našeho a dalších pražských sborů dobrovolných hasičů pamětní listy a medaile za pomoc při srpnových povodních. Ocenění převzali z rukou ředitele HZS hl. m. Prahy plk. Bc. Dalibora Gosmana.

27. října
Rubrika „Zásahy“ nově obsahuje přehledy zásahů za posledních šest let. Jsou zde i fotky z letošních srpnových povodní, při kterých SDH Kolovraty také zasahoval.
V rubrice „Historie“ přibyl odstavec o vzniku SDH v Čechách a na Moravě.

7. – 8. září
Návštěva kamarádů hasičů z německého Deggendorfu – Deggenau. Po návratu z prohlídky Hradčan následovala ukázka techniky a hasičské zbrojnice. Večer pokračoval příjemným posezením při harmonice a pivu. Druhý den byl na programu výlet do centra Prahy. Další fotky je možné najít na adrese: http://www.mueller-deg.de/FFW/index.htm

27. srpna
Oprava plovoucího čerpadla Macximum v opravně v Jesenici. K poškození došlo při odstraňování následků záplav.

8. a 22. srpna
Za práci našeho sboru při záplavách v Kolovratech a v objektu Úřadu vlády ČR dostáváme děkovné dopisy od starosty obce a od předsedy vlády. Více o srpnových záplavách v rubrice „Zásahy za rok 2002“.

30. července
Společně s dalšími pražskými sbory dostávámei dar od Magistrátu hl. m. Prahy v hodnotě cca.110 tisíc. Jedná se o celoobličejové masky Dräger, pákovou proudnici Galaxie, proudnici Rambojet na tuhé smáčedlo Pyrocool a pět kusů hadic.

18. července
CAS 32 T815 je dovezena z opraven v Poličce.

24. června
Přezkoušení a tlakové zkoušky u dýchacích přístrojů.

22.června
Zjištění prasklin v nádrži CAS 32 T815. Vůz se odváží k opravě do Poličky, kde bude provedeno zavaření a vylaminování nádrže. Dále bude vyrobeno nové uchycení na savice a schránka na nářadí.

4.června
Na věži hasičské zbrojnice je namontována nová základnová anténa a siréna, která odpovídá požadavkům Integrovaného záchranného systému ČR. Kromě základních funkcí je možné sirénou podávat ústní zprávy nebo ji přepnout na rozhlasovou stanici, která v případě ohrožení informuje obyvatelstvo.

1. června
Účastníme se dětského dne v Pitkovicích. Předvádíme uhašení a rozstříhání vraku osobního automobilu. Na závěr ukázky děláme kopec pěny pro pobavení dětí.

22. května
Jako každoročně se prezentujeme s naší technikou na dětském dnu v Kolovratech. Samozřejmě nesmí chybět pěna a následné mytí dětí.

4. května
Vyznamenání našeho dlouholetého člena Jiřího Missbichlera na hradě Bouzov.

20. dubna
Návštěva dvou členů spřáteleného sboru z Wuppertalu. Na progranu je ukázka techniky a zbrojnice. Nejdůležitější částí návštěvy je jednání o budoucnosti vzájemných vztahů obou sborů.

15. února
Koná se tradiční hasičský ples. Perlou večera je předání první ceny v tombole – dortu v podobě naší hasičské zbrojnice.

26. ledna
První společnou akcí tohoto roku je valná hromada. Je zde hodnocena práce sboru za minulý rok, řeší se rozvrh prací na rok současný. První věcí, která nás letos čeká, je organizace hasičského plesu. Po schůzi se podává „velitelský guláš“.

Zařazeno v rubrice: Aktuality