Záchrana „voraře“

Je 16. srpna roku 2002. Vzedmutá hladina Vltavy v Praze začíná pomalu klesat a naše jednotka provádí čerpání v ulici U lužického semináře, poblíž vltavského břehu. V té době zaslechneme na radiostanici zprávu, že po rozbouřené Vltavě pluje na primitivním voru muž. Na místo vyjíždí jednotka HZS a velitel ve snaze zachránit postiženého skáče do rozvodněného živlu. V té době již “vorař” z voru spadl a je unášen proudem. Zachránce jistí “voraře” aby nebyl stržen hlavním proudem a směruje ho ke břehu.

Po výstupu na břeh se z “voraře” vyklubal buďto recesista nebo nervově vyšinutý člověk, který skrýval pod tričkem jako záchranný pás prázdné PET lahve. To, že někdo pro jeho záchranu ohrozil život vlastní, ho asi nezajímalo.

Za tento hrdinský čin byl zachránce vyznamenán a sklidil náš obdiv a sympatie. Samozřejmě, že i my se připojujeme ke gratulantům.

Zařazeno v rubrice: Aktuality