Souhrn aktualit za rok 2004

24. prosince
Radostné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku 2005
Vám přejí členové
SDH Praha – Kolovraty

15. prosince
Převzetí věcného daru od Magistrátu hl. m. Prahy – plovoucí čerpadlo Maxcimum.

11. prosince
Školení řidičů a přezkoušení na profesní řidičský průkaz.

6. listopadu
Účast na školení strojníků na stanici HZS 5 ve Strašnicích.

16. října
Účast na „velitelských dnech“ – školení velitelů na stanici HZS 5 ve Strašnicích.

červenec – říjen
Probíhá přestavba části vnitřků garáží naší požární zbrojnice, je vybudováno sociální zázemí a šatny.

26. června
V rámci oslav 110. výročí založení našeho sboru pořádáme pro veřejnost „Den otevřených dveří“ v naší požární zbrojnici.

19. června
Pomáháme jako technická četa při organizaci městské soutěže v požárním sportu v Praze Hostivaři.

10. až 14. června
Ve čtvrtek 10. červana přijíždějí naši kamarádi hasiči z Wuppertalu, kteří byli našimi hosty až do pondělí 14. června. O den později vítáme v Kolovratech také delegaci z druhého družebního města Deggendorfu – Deggenau. V neděli 13. června dopoledne začíná slavnostní schůze. Přítomní jsou zástupci obou německých měst, HZS Praha, magistrátu hl. m. Prahy a další čestní hosté. 

7. až 10. června
Připravujeme oslavy 110. let založení našeho hasičského sboru. Program oslav a fotografie naleznete ZDE.

15. května
Jsme pozváni na oslavu 130 let SDH Říčany s technikou DA Niva, CAS 32 T 815 a T 613 Speciál. Provádíme ukázku vyproštění z havarovaného vozidla.

12. května
Provádíme praktické cvičení va vyprošťování pomocí nůžek v autodílně v Nupakách.

24. dubna
Na pozvání SDH Chodov se účastníme na oslavách založení tohoto sboru.

22. dubna
Odborná firma provedla pravidelnou kontrolu dýchací a křísící techniky.

10. dubna
Účastníme se školení velitelů na stanici č. 5 v Praze Strašnicích.

20. března
Účastníme se praktického školení a přezkoušení strojníků SDH, které proběhlo na stanici v Praze 7 Holešovicích. Při použití plovoucího čerpadla Maxcimum bylo zjištěno poškození ucpávek a čerpadlo bylo odvezeno na opravu do odborného servisu.
14. února
U příležitosti letošních oslav 110. výročí založení sboru je pořádán tradiční „PLES HASIČŮ“. Ples byl zahájen ve 20 hodin v nově zrekonstruovaném sále kultůrního domu „U Boudů“. Pro zcela vyprodaný prostor hrála k tanci a poslechu skupina „AKORD“ až do pozdních nočních hodin. Tento jubilejní ples byl veřejností a vedením SDH hodnocen jako jeden z nejúspěšnějších.

17. ledna
Jako každý rok je hodnocen rok předešlý na výroční „Valné hromadě“, která se konla od 15 hodin ve společenské místnosti hasičského domu. Pozvání přijali zástupci HZS Praha, MSH Praha, HZS Praha – východ, okolních SDH, Policie ČR a samozrějmě také starosta MÚ Kolovraty pan Ing. Marek Ovečka. Na schůzi byly odhlasovány změny ve vedení SDH, které jsou také uvedeny v rubrice „ČLENOVÉ“. Dále byla přednesena zpráva velitele sboru. Zkrácený výtah z této zprávy najdete ZDE. Starostovi Kolovrat byla předána kronika Kolovrat, kterou psal kronikář sboru pan Missbichler. Po oficiálním začátku následovalo malé občerstvení.

Zařazeno v rubrice: Aktuality