Souhrn aktualit za rok 2006

24. prosince
Radostné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku 2007 Vám přejí členové SDH Praha Kolovraty.

28. listopadu
Po revizní kontrole bylo přivezeno čerpadlo PS 12.

27. listopadu
Nainstalovali jsme nové svolávací zařízení, které využívá mobilní telefon a SMS zprávy.

27. listopadu
Vyprošťovací zařízení Holmatro bylo přivezeno z revizní kontroly.

11. listopadu
Účastníme se školení strojníků na stanici HZS č.5.

21. října
Účastníme se na velitelských dnech na stanici HZS č.5.

14. října
Členové našeho sboru byli proškoleni v obsluze vozu CAS 24 Scania na stanici HZS č.5..

12. října
Byla provedena řádná inventura.

19. září
Byla provedena revize dýchací a křísící techniky a oprava kalového čerpadla.

14. září
Umožňujeme prohlídku požární zbrojnice a předvádíme naší techniku žákům první třídy ZŠ v Kolovratech.

9. září
V rámci závodů Hostivařský pedál vystavujeme CAS 24 Scania na ukázce záchranářské a policejní techniky v Praze Hostivaři.

1. až 3. září
S naší CAS 24 Scania se podílíme na výstavní a propagační akci integrovaného záchranného systému na pražské Letenské pláni.

1. září
Uskutečnilo se slavnostní přijetí zástupců dobrovolných sborů a složek, které se účastnily stavění a rozebírání protipovodňových zábran v Praze. Poděkování a pamětní medaile předal v Brožíkově sále Staroměstské radnice náměstek primátora mgr. Rudolf Blažek.

24. až 28. srpna
Oficielní delegace našeho sboru navštívila družební sbory v německém Wuppertalu.

17. července
CAS 32 T138 byla převedena do Peček.

16. července
CAS 32 T815 byla odvezena do servisního závodu s poškozeným čerpadlem a po výměně byla 17.7. opět nasazena na výjezd.

4. července
CAS 24 Scania byla po zajetí a dovybavení nasazena na výjezd.

30. června
V servisu Scania Modletice byla provedena garanční prohlídka na vozu CAS 24 Scania.

24. června
Účastníme se ukázky techniky a zásahu na dětském dnu v Křenici.

24. června
Pomáháme při soutěži v požárním sportu v Horních Měcholupech v počtu 1+1.

15. června
Obrdželi jsme poděkování za účast na protipovodňových pracích od ředitele HZS Praha plk. Gosmana.

9. června
Z montážního závodu přivážíme vozidlo CAS 24 Scania, na kterém byly provedeny úpravy na uložení materiálu a agregátů.

27. května
Účastníme se na dětském dnu v Kolovratech.

16. dubna
Deset členů našeho sboru se zůčastnilo mimořádného představení muzikálu Tři mušketýři v divadle Broadway. Toto představení bylo věnováno všem, kteří se podíleli na březnových protipovodňových pracích v Praze.

9. března
Slavnostní předání se uskutečnilo v Kolovratech před hasičskou zbrojnicí v 15 hod. Nový vůz CAS 24 Scania 4×4 v ceně 6,2mil Kč nám předal náměstek pražského primátora mgr. Rudolf Blažek. Předání byli dále přítomni zástupci magistrátu hl. m. Prahy, HZS Praha, obecního úřadu Kolovraty a mnoho dalších hostů a místních občanů. Po zajetí vozidla, jeho vybavení potřebným materiálem a řádném seznámení se s obsluhou, bude vozidlo zařazeno na výjezd.

8. března
Nový vůz CAS 24 Scania byl přivezen na naší základnu.

6. března
V 18:00 hod byla odhlášena z výjezdu na operačním středisku HZS Praha naše CAS 32 Tatra 138. Tato cisterna nám věrně sloužila od roku 1979, kdy jsme ji převzali jako vyřazenou od Požárního útvaru Praha. O jejím dalším osudu se rozhoduje. Její místo v garážovém stání brzy zaujme nová CAS 24 Scania.

1. března
Obdrželi jsme pozvání k návštěvě našich družebních kamarádů z Wuppertalu u příležitosti 20 let od vzniku tohoto přátelství.

23. února
U příležitosti 5. výročí HZS ČR byla generálním ředitelem HZS ČR a náměstkem ministra vnitra našemu veliteli udělena „pamětní medaile“. Medaili předal při slavnostním setkání představitelů spolupracujících s pražkým HZS jeho ředitel plk. Dalibor Gosman na stanici HZS č.7.

17. února
Pořádáme ples hasičů, který se koná jako každoročně v sále kulturního domu „U Boudů. K tanci a poslechu hraje skupina „Pohoda“. Začátek je ve 20 hodin a vstupné 60,- Kč.

14. února
Velitel se účastní periodického školení velitelů SDH na stanici HZS č.5.

6. února
Za více jak sedmihodinový zásah naší jednotky při likvidaci požáru v Úvalech jsme obdrželi poděkování ředitele územního odboru Kolín – HZS Středočeského kraje.

21. ledna
V zasedací místnosti hasičské zbrojnice se od 15 hodin uskutečnila výroční valná hromada. Na jednání se účastnili zástupci okolních sborů, Obecního úřadu, HZS Praha a MSH ČMS. Byla provedena změna na místě kulturního referenta. Aktuální složení výboru najdete ZDE.

Zařazeno v rubrice: Aktuality